Nádherných míst najdete na Šumavě nepočítaně, ovšem mnohá z nich byla dlouhou dobu běžným turistům ukryta. Patří k nim i Knížecí stolec, hora, kterou najdete ve vojenském újezdu Boletice. Díky ochotě a spolupráci jeho vedení i vstřícnosti Vojenských lesů se v sobotu 8.srpna můžete na tento kopec vydat. 

Auto nechejte na parkovišti, které bude speciálně vyhrazeno účastníkům akce v obci Záhvozdí přímo proti cestě, která vede do vojenského újezdu. Asi po jednom kilometru u rozcestníku Uhlíkov se můžete registrovat od 9:00 do 16:00 a pak se vydat na okruh po modré turistické značce. Zda zvolíte směr hodinových ručiček nebo půjdete opačně je na vašem rozhodnutí, stejně jako místo, kde na vás bude čekat stánek Pivovaru Holba s chlazeným točeným Šerákem a špičkovým nealko pivem s horskými bylinami. Podle výsledku ankety na facebooku jej postavíme buď vedle stánků s registrací nebo těsně pod rozhlednou na vrcholu kopce.

Trasa není svým profilem příliš náročná, ale pozor na její délku. Od parkoviště zpátky se projdete zhruba 15 kilometrů a počítejte s tím, že se nejednou zastavíte. Třeba u jezírka, kde se usadili bobři. Ke sběru hub vás vyzývat nebudeme, ale respektujte, prosím, že se budete pohybovat ve vojenském prostoru, který má svá specifika.

Těšíme se na vás.