Historie – rok 2017

Přečtěte si historii předchozích ročníků.

Náročná premiéra s některými kroky vedle

Název prvního ročníku našich výšlapů „Koruna Česka“ parafrázoval označení „Koruna Himaláje“, za nímž se skrývá zdolání všech 14-ti himalájských osmitisícovek. Čtrnáctka je navíc velice oblíbenou cifrou hlavního pořadatele celého seriálu Miroslava Augustina, v mládí totiž nesmírně obdivoval nejlepšího československého hokejistu, který kdy s tímto číslem hrál – Václava Nedomanského.

Jak jsme se dopracovali ke stejnému počtu výšlapů v úvodní ročníku ? Vybrali jsme nejvyšší vrcholy našich pohoří, která měří přes 1.000 metrů, k nim přidali Javořici na Vysočině, abychom mohli zapojit i zájemce z jihu naší republiky, a chybět nemohly dva mýtické kopce Říp a Blaník. Na Řípu jsme původně  chtěli celý seriál odstartovat, ale nakonec jsme využili faktu, že se spolu s námi na Javořici chtěl vydat a také i vydal jihlavský rodák, olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek.

Už po prvním výšlapu si dlouholetý rozhlasový sportovní reportér Miroslav Augustin řekl, že jednodušší je sportovní akce vysílat než je pořádat. Ano, nejednou jsme šlápli vedle. Zjistili jsme, že termínovku musejí mít všichni zájemci s velkým předstihem, nelze v ní dělat přesuny, tápali jsme s propagací. Když jsme 27.května při výšlapu na Malý Javorník napočítali jen 37 osob, přičemž turistických svačin (včetně turistického salámu) jsme měli připraveno 150, chtěli jsme celou akci zrušit. Mimochodem, toho dne se bezdomovci před pražským hlavním nádražím po dlouhé době pořádně najedli, krabice se salámy a chleby totiž skončily na jedné lavičce přímo před hlavním vchodem. Během chvilky se celý park vyprázdnil, totéž platilo i o krabicích.

Nakonec jsme to „nezabalili“, a to nejen kvůli sponzorům, kteří nás podpořili a našemu projektu věřili. Mimochodem, poděkovat musíme hlavně Pivovaru Holba a firmě Starlife olympijského vítěze v desetiboji Roberta Změlíka, která se specializuje na produkty pro aktivní život.

Vymysleli jsme pár zlepšováků (např. registrační knížky), začalo nám přát počasí a najednou jsme někdy ani nestačili zájemce rychle odbavovat. Třeba na Praděd si pro razítko a účastnický odznak došlo 628 turistů. Celkový počet účastníků  úvodního ročníku se nakonec vyšplhal na krásných 4.559. Věříme, že spokojena byla většina z vás. U jedné dvojice to však  můžeme prohlásit s naprostou jistotou. Manžele Bouchalovy totiž ruka Dominika Haška poslala na Zimní olympijské hry 2018 v Koreji. A nesmíme zapomenout ani na dva další účastníky. Pavel Bilík z Příboru a Karel Kryzan ze Studeného totiž nechyběli ani na jediném výšlapu.

Kontakt

Sociální sítě

Informace

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.