Historie – rok 2019

Přečtěte si historii předchozích ročníků.

Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista

Zatímco v roce 2018 přijímali pořadatelé od účastníků pochvaly, jak pěkné počasí si dokázali objednat, 3. ročníku podmínky vůbec nepřály. Na osmi kopcích jsme zmokli, na Velkém Lopeníku nás dokonce silné krupobití donutilo všechny přítomné namačkat se do stánků a dlouhé desítky minut čekat, až začne jen pršet. Do registračních knížek jsme na tomto kopci dali jen 188 razítek, nejvíce 596 na Pradědu a 582 na Radhošti. I přes nepřízeň počasí jsme opět zvedli celkovou účast, celkem jsme si „udělali“ 4.693 čárek.

Skvěle se osvědčila novinka – soutěž ve sbírání odpadků, byť jsme zaregistrovali dvojí přístup. Většina z vás chtěla primárně skutečně odstranit z lesů, věci, které tam nepatří, ale pro některé šlo především o možnost získat na půl roku do bezplatného užívání Škodu Fabia od společnosti Starlife. Byli jsme tak (hlavně na kratších kopcích) svědky situací, kdy celé rodiny dorazily brzy po ránu, vytvořily rojnice, aby našly co nejvíce miniautíček. Celkem jste z lesů vynesli asi tři čtvrtě tuny odpadu, za což vám děkujeme.

Chytla se i soutěž o nejkrásnější fotografii. Paní Gabriela Šebestová tradičně vyrážela tréninkově na trasu ještě před východem slunce a nabízela nádherné obrázky. Během příštího ročníku tak bude fotografovat novým špičkovým přístrojem značky Canon. Nechyběla přitom ani na jedné akci, stejně jako tradiční „zasloužilí borci“ Pavel Bilík s Karlem Kryzanem a tentokrát i Františkem Klenovičem. A ještě se musíme zmínit o jednom jméně. Při losování výherce na Machu Picchu zaznělo: Lenka Hanáková.

Kontakt

Sociální sítě

Informace

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.