Historie – rok 2016

Přečtěte si historii předchozích ročníků.

Dva spolubojovníci u tří bojovníků

Miroslav Augustin se Petrem Součkem znají a kamarádí od roku 1995. Od té doby spolu na Radiožurnálu odkomentovali desítky přenosů z atletických světových či evropských šampionátů nebo olympijských her a strávili spolu na dvoulůžkových pokojích po celém světě během svých pracovních cest více než rok života. Kromě sportu je spojuje ještě jedna záliba, oba si rádi popovídají u točeného piva.

 

Při jedné takové „vycházce“, jak společným posezením oba (i jejich manželky) říkají, v listopadu 2016 v hospodě „U tří bojovníků“ si prvně jmenovaný postěžoval, že ho žena vybízí, aby o sportu jen nekecal, ale sám i něco vymyslel pro lidi, kteří se rádi hýbou. Mladší z dvojice (Petr Souček) měl u sebe zrovna výsledky nějakého průzkumu zaměřeného na marketingově nejzajímavější sportovní akce v České republice. O první místa si tehdy řekly Pražský maratón, Kolo pro život a Jizerská padesátka. Převedeno na sportovní odvětví – běh, jízda na kole a běh na lyžích.

 

Miroslav Augustin konstatoval, že jediná šance by byla zorganizovat nějaký konkurenční seriál, ale pak dostal od svého nejlepšího kamaráda radu: „A co kdybys zkusil vymyslet něco pro turisty ?“ Ještě před zaplacením útraty se zrodil název „Koruna Česka aneb nahoru na horu“, hrubé propozice celého seriálu a do vánoc se našli i první partneři. Pod stromečkem objevil starší z těchto dvou kamarádů pohorky.

Kontakt

Sociální sítě

Informace

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.