Historie – rok 2018

Přečtěte si historii předchozích ročníků.

Pod novým názvem, ale s mnoha známými tvářemi

Nikdo nikdy nezjistí, kdo jako první pronesl výrok o tom, že život přináší změny. My jsme k nim po prvním ročníku také sáhli. Termínovku se zájemci dozvěděli s velkým mnohaměsíčním předstihem, počet výšlapů jsme snížili ze 14-ti na jedenáct a rozloučili jsme se s původním hlavním názvem „Koruna Česka“. Hlavním důvodem bylo, že webové stránky korunaceska.cz patří jedné monarchistické straně. Seriál jsme začali prezentovat pod původně doplňujícím označením „Nahoru na horu“. Změny jste vesměs přivítali, dokonce se vás nakonec za celý rok sešlo o pár desítek víc než před rokem – 4.620.

Druhému ročníku přálo až neskutečně počasí, v devíti případech bylo přímo ideální, cestou na Boubín zmokli až ti, kteří vyrazili později. Ovšem zato výšlap na Sněžku byl jen pro ty „nejotrlejší“. Liják, zima, mlha, bahno, nebylo se co divit, že obsluha zastavila provoz lanovky na vrchol. Paradoxně právě tento výšlap rozhodl o vítězi soutěže o zájezd na Machu Picchu. Účastí na této akci totiž Aleš Rulík splnil podmínky, aby se jeho jmenovka dostala do losování. Později se přiznal, že cestou autem z Pardubic do Pece pod Sněžkou si zahrával s myšlenkou, že se vrátí domů, poněvadž šlapat v takových podmínkách na nejvyšší vrchol Česka bylo bláznovstvím, ale nakonec spolu s dalšími 178-ti „blázny“ to lidově řečeno nezabalil. Klasicky největší tlačenice byla na trasách k Pradědu, 632 registrovaných se stalo novým účastnickým rekordem.

Co nejpřesnější odhad registrovaných na jednotlivých výšlapech byl i cestou ke klíčkům od osobních vozů Škoda Fabia, které 11-ti lidem zapůjčila zdarma na půl roku společnost Starlife, spolu s Pivovarem Holba hlavní partner seriálu.

Nezměnil se ani přístup Pavla Bílka a Karla Kryzana, oba znovu nechyběli ani na jedné akce. Tentokrát k nim přibyl třetí do party – Roman Bečička.

Kontakt

Sociální sítě

Informace

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.