Historie – rok 2023

Sedmička ne vždy šťastná

Na 7.ročník budeme my, pořadatelé vzpomínat s trochu rozporuplnými pocity. Některé výšlapy byly skvělé, především ten na Devět skal, Šerák či Čertovu horu, ale zažili jsme i chvilky hodně krušné. Počasí nás zaskočilo hned na první akci. Vinou dlouhotrvajícího deště se cesta na Studenec stala pro naši dodávku naprosto nesjízdnou a tak jsme museli asi 400 metrů vynést za pomoci řady účastníků pár centů materiálu na zádech. Odpoledne jsme dokonce nakonec byli rádi, že auto z kopce vůbec sjelo.
Svou opačnou tvář nám počasí ukázalo ve Svatém Janu. Téměř 40-ti stupňové horku k turistice rozhodně neláká. A do třetice jsme byli vyvedeni z míry na Šumavě. S ročním předstihem jsme u Národního parku Šumava zjišťovali, zda nám povolí výšlap na Plechý s tím, že si budeme moci postavit stánky u Plešného jezera. Odpověď (byť ústní) byla kladná. během výšlapu na Svatčeka400 metrů Sedm let jsme šlapali do kopců po celé republice, sedm let jsme se přitom osvěžovali pivem Holba Šerák nebo nealkem od stejného výrobce. Pár týdnů před samotným výšlapem jsme se však dozvěděli stanovisko opačné a byli jsme nuceni umístit registrační stánky hezkých pár kilometrů od vrcholu.
Pozitiva však přesto převažovala. Tím hlavním je fakt, že se opět výrazně rozrostla skupina stálých účastníků. Už jen pár jich chybí do stovky. Snad padne v roce 2024.

Kontakt

Sociální sítě

Informace

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.