Výšlapy

Nahoru na horu díl čtvrtý

Začalo to nenápadnou debatou o výsledcích analýzy tuzemských sportovních akcí nad pivními sklenicemi v jedné pražské hospůdce, pokračovalo trochu fanfarónským prohlášením, že nabídku pohybových aktivit pro veřejnost lze obohatit o nový a přitom zajímavý projekt, a v letošním roce vstupuje náš seriál „Nahoru na horu“ už do svého do 4.ročníku.

Zachováme v něm zásadu, že z jedenácti výšlapů vás šestkrát zavedeme do nového prostředí. Konkrétně letos se budete premiérově potit při zdolávání Bořně, Kelčského Javorníku, Prašivé, Předního Žalého, Knížecího stolce a Mariiny vyhlídky v Jetřichovických skalách.

Stejně jako loni si budete moci zpestřit výšlap hledáním miniautíček, která budou ukryta v nějakém odpadku podél oficiálních turistických tras. Jeden z úspěšných hledačů získá na půl roku osobní auto Škoda Fabia do bezplatného užívání a navíc celé pětice se automaticky dostanou do osudí o zájezd na Machu Picchu, tedy na jeden ze sedmi “Divů světa” nebo si výherce může vybrat z nabídky zájezdů cestovní kanceláře Fischer. Jen pro zajímavost – druhou variantu zvolila loňská vítězka Lenka Hanáková.

Ostatním znovu nezbývá než vyšlapat na 6 vrcholů nebo “nasbírat” součet nadmořských výšek jimi zdolaných kopců minimálně 6.666 metrů.

Dobré a osvědčené věci je fajn si zopakovat, a tak opět se budeme těšit na vaše příspěvky do soutěže o nejhezčí fotku celého ročníku (znovu s atraktivní cenou), chybět nebudou účastnická trička a čepice a svůj velký návrat by měly zažít takzvané retro svačiny. Zatím nevyřešenou otázkou zůstává, zda budeme přibalovat i kus salámu, hygienici totiž pro jeho distribuci v horkém počasí pochopení nemívají.

Přejeme vám, ale i nám organizátorům, abychom na rozdíl od loňska nemokli a koncem září si při slavnostním zakončení na Javořici mohli společně říci – byl to parádní ročník.

PRAHA

Praha, tak zní název třetího výšlapu v roce 2020. Na tento vrchol, který se nachází v Brdech, společně vyšlápneme na konci května. 

PRAŠIVÁ

V červnu se vydáme na východ naší republiky. Zdolávat budeme 843 metrů vysoký vrchol Prašivá. 

ŠERÁK

Výchozím místem tohoto výšlapu je Ramzová. Zdolávat budeme 1 351 metrů vysoký Šerák. Jakým způsobem se na jeho vrchol dostanete je vás. Bude to po vlastních, lanovkou či na kole? 

JEŠTĚD

V rámci letošního ročníku zamíříme i na sever. V červenci se vydáme na vrchol tyčící se nad městem Liberec. Zdolávat budeme 1 012 metrů vysoký Ještěd.  

PŘEDNÍ ŽALÝ

Ani Krkonoše letos nevynecháme. Tentokrát bude cílem výšlapu Přední Žalý, na který vás zavede 5 km trasa začínající ve Vrchlabí. 

PRADĚD

Tento výšlap symbolizují 3 osmičky. 8. 8. se vydáme zdolat již osmý výšlap tohoto roku. Opět se můžete těšit na Praděd a jako v minulém roce, i letos pro vás připravíme dvě registrační místa. 

KNÍŽECÍ STOLEC

Konec srpna je již spjatý s výšlapy na Šumavě. Pro tento rok jsme zvolili 1 236 metrů vysoký Knížecí Stolec. 

MARIINA VYHLÍDKA

Cílem předposledního výšlapu bude tato vyhlídka, která se nachází na Mariině skále. Po ní dostala i své jméno. První byla postavena již v roce 1856. Od té doby byla byla několikrát přestavěna.

JAVOŘICE

Posledním výšlapem roku 2020 bude vrchol Javořice. Na Vysočině tak zakončíme již čtvrtý ročník našeho seriálu.

BOŘEŇ

Čtvrtý ročník seriálu Nahoru na horu zahájíme v Českém středohoří 25. 4. 2020 se vydáme na 539 m vysoký Bořeň 

KELČSKÝ JAVORNÍK

Druhou květnovou sobotu se vydáme do Hostýnských vrchů na 865 m vysoký Kelčský Javorník

Kontakt

Sociální sítě

Organizátor

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4
IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Máte dotaz? Napište nám!

5 + 8 =