Výšlapy

Nahoru na horu díl čtvrtý

Začalo to nenápadnou debatou o výsledcích analýzy tuzemských sportovních akcí nad pivními sklenicemi v jedné pražské hospůdce, pokračovalo trochu fanfarónským prohlášením, že nabídku pohybových aktivit pro veřejnost lze obohatit o nový a přitom zajímavý projekt, a v letošním roce vstupuje náš seriál „Nahoru na horu“ už do svého do 4.ročníku. Ze známých důvodů byla organizace nesmírně složitá, uvažovali jsme dokonce o zrušení letošních akcí, ale nakonec jsme se rozhodli v projektu pokračovat.

Zachováme v něm zásadu, že z jedenácti výšlapů vás šestkrát zavedeme do nového prostředí. Konkrétně letos se budete premiérově potit při zdolávání Bořně, Kelčského Javorníku, Prašivé, Předního Žalého, Knížecího stolce a Mariiny vyhlídky v Jetřichovických skalách.

Stejně jako loni si budete moci zpestřit výšlap hledáním miniautíček, která budou ukryta v nějakém odpadku podél oficiálních turistických tras. Vždy jich schováme pět a každý nálezce získá speciální věcnou cenu od našich partnerů (většinou půjde o dárkové balíčky).

Všichni úspěšní hledači budou navíc automaticky zařazeni do slosování o bezplatné užívání osobního auta Škoda Fabia na půl roku. Vozy tentokrát na vás čekají dva – jeden pro vylosovanou výherkyni, druhý pro muže. Ceny věnovala společnost Starlife, stejně jako poukaz pro 2 osoby all inclusive na týden v hotelu Richard v Marianských Lázních.  Pochopitelně že v osudí budou i jména všech účastníků, kteří vyšlapali na 6 vrcholů nebo “nasbírali” součet nadmořských výšek jimi zdolaných kopců minimálně 6.666 metrů.

Dobré a osvědčené věci je fajn si zopakovat, a tak opět se budeme těšit na vaše příspěvky do soutěže o nejhezčí fotku celého ročníku (znovu s atraktivní cenou fotoaparátem Canon), chybět nebudou účastnická trička a čepice a svůj velký návrat zažijí takzvané retro svačiny. Uvažovali jsme, že budeme přibalovat i kus salámu, ale hygienici by nám to určitě netolerovali.

Přejeme vám, ale i nám organizátorům, abychom na rozdíl od loňska nemokli a 17. října si při slavnostním zakončení na Kelčském Javorníku mohli společně říci – byl to parádní ročník.

PRAHA

Praha, tak zní název třetího výšlapu v roce 2020. Na tento vrchol, který se nachází v Brdech, společně vyšlápneme na konci května. 

PRAŠIVÁ

V červnu se vydáme na východ naší republiky. Zdolávat budeme 843 metrů vysoký vrchol Prašivá. 

ŠERÁK

Výchozím místem tohoto výšlapu je Ramzová. Zdolávat budeme 1 351 metrů vysoký Šerák. Jakým způsobem se na jeho vrchol dostanete je vás. Bude to po vlastních, lanovkou či na kole? 

JEŠTĚD

V rámci letošního ročníku zamíříme i na sever. V červenci se vydáme na vrchol tyčící se nad městem Liberec. Zdolávat budeme 1 012 metrů vysoký Ještěd.  

PŘEDNÍ ŽALÝ

Ani Krkonoše letos nevynecháme. Tentokrát bude cílem výšlapu Přední Žalý, na který vás zavede 5 km trasa začínající ve Vrchlabí. 

KNÍŽECÍ STOLEC

Na Šumavu se letos vydáme začátkem srpna. V sobotu 8. 8. navštívíme vojenský prostor Boletice. 

PRADĚD

Konec srpna bude tentokrát ve znamení výšlapu na Praděd. Tradičně budeme vycházet jak z Karlovy Studánky, tak z Ovčárny. 

MARIINA VYHLÍDKA

Mariina vyhlídka se nachází na stejnojmenné skále a je nejznámější z vyhlídek v Jetřichovických skalách. Dříve se tento 428 metrů vysoký vrchol nazýval Velký Ostrý. 

JAVOŘICE

Z Českého Švýcarska se přesuneme 283 km jihovýchodně. Javořice je s 837 metry nejvyšším vrcholem Českomoravské vrchoviny.

BOŘEŇ

Desátý výšlap čtvrtého ročníku seriálu Nahoru na horu nás zavede do Ústeckého kraje. 10. 10. se společně vydáme na Bořeň, který je nejen dominantou města Bíliny, ale díky svému tvaru také unikátem pro oblast Českého středohoří. 

KELČSKÝ JAVORNÍK ZRUŠENO

Posledním výšlapem roku 2020 měl být vrchol Kelčský Javorník. Vinou situace spojené s koronavirovou nákazou se akce neuskuteční. 

Kontakt

Sociální sítě

Máte dotaz? Napište nám!

8 + 14 =

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.