Výšlapy

Nahoru na horu díl čtvrtý

Začalo to nenápadnou debatou o výsledcích analýzy tuzemských sportovních akcí nad pivními sklenicemi v jedné pražské hospůdce, pokračovalo trochu fanfarónským prohlášením, že nabídku pohybových aktivit pro veřejnost lze obohatit o nový a přitom zajímavý projekt, a v letošním roce vstupuje náš seriál „Nahoru na horu“ už do svého do 4.ročníku.

Zachováme v něm zásadu, že z jedenácti výšlapů vás šestkrát zavedeme do nového prostředí. Konkrétně letos se budete premiérově potit při zdolávání Bořně, Kelčského Javorníku, Prašivé, Předního Žalého, Knížecího stolce a Mariiny vyhlídky v Jetřichovických skalách.

Stejně jako loni si budete moci zpestřit výšlap hledáním miniautíček, která budou ukryta v nějakém odpadku podél oficiálních turistických tras. Jeden z úspěšných hledačů získá na půl roku osobní auto Škoda Fabia do bezplatného užívání a navíc celé pětice se automaticky dostanou do osudí o zájezd na Machu Picchu, tedy na jeden ze sedmi “Divů světa” nebo si výherce může vybrat z nabídky zájezdů cestovní kanceláře Fischer. Jen pro zajímavost – druhou variantu zvolila loňská vítězka Lenka Hanáková.

Ostatním znovu nezbývá než vyšlapat na 6 vrcholů nebo “nasbírat” součet nadmořských výšek jimi zdolaných kopců minimálně 6.666 metrů.

Dobré a osvědčené věci je fajn si zopakovat, a tak opět se budeme těšit na vaše příspěvky do soutěže o nejhezčí fotku celého ročníku (znovu s atraktivní cenou), chybět nebudou účastnická trička a čepice a svůj velký návrat by měly zažít takzvané retro svačiny. Zatím nevyřešenou otázkou zůstává, zda budeme přibalovat i kus salámu, hygienici totiž pro jeho distribuci v horkém počasí pochopení nemívají.

Přejeme vám, ale i nám organizátorům, abychom na rozdíl od loňska nemokli a koncem září si při slavnostním zakončení na Javořici mohli společně říci – byl to parádní ročník.

PRAHA

Praha, tak zní název třetího výšlapu v roce 2020. Na tento vrchol, který se nachází v Brdech, společně vyšlápneme na konci května. 

PRAŠIVÁ

V červnu se vydáme na východ naší republiky. Zdolávat budeme 843 metrů vysoký vrchol Prašivá. 

ŠERÁK

Výchozím místem tohoto výšlapu je Ramzová. Zdolávat budeme 1 351 metrů vysoký Šerák. Jakým způsobem se na jeho vrchol dostanete je vás. Bude to po vlastních, lanovkou či na kole? 

JEŠTĚD

V rámci letošního ročníku zamíříme i na sever. V červenci se vydáme na vrchol tyčící se nad městem Liberec. Zdolávat budeme 1 012 metrů vysoký Ještěd.  

PŘEDNÍ ŽALÝ

Ani Krkonoše letos nevynecháme. Tentokrát bude cílem výšlapu Přední Žalý, na který vás zavede 5 km trasa začínající ve Vrchlabí. 

PRADĚD

Tento výšlap symbolizují 3 osmičky. 8. 8. se vydáme zdolat již osmý výšlap tohoto roku. Opět se můžete těšit na Praděd a jako v minulém roce, i letos pro vás připravíme dvě registrační místa. 

KNÍŽECÍ STOLEC

Konec srpna je již spjatý s výšlapy na Šumavě. Pro tento rok jsme zvolili 1 236 metrů vysoký Knížecí Stolec. 

MARIINA VYHLÍDKA

Mariina vyhlídka se nachází na stejnojmenné skále a je nejznámější z vyhlídek v Jetřichovických skalách. Dříve se tento 428 metrů vysoký vrchol nazýval Velký Ostrý. 

JAVOŘICE

Z Českého Švýcarska se přesuneme 283 km jihovýchodně. Javořice je s 837 metry nejvyšším vrcholem Českomoravské vrchoviny.

BOŘEŇ

Desátý výšlap čtvrtého ročníku seriálu Nahoru na horu nás zavede do Ústeckého kraje. 10. 10. se společně vydáme na Bořeň, který je nejen dominantou města Bíliny, ale díky svému tvaru také unikátem pro oblast Českého středohoří. 

KELČSKÝ JAVORNÍK

Posledním výšlapem roku 2020 bude vrchol Kelčský Javorník. Zakončíme zde již 4. ročník našeho seriálu. 

Kontakt

Sociální sítě

Máte dotaz? Napište nám!

10 + 12 =

Organizátorem akce je CZ 1000, s.r.o.
CZ 1000, s.r.o..
Terasovitá 954/1
147 00 Praha 4

IČO: 05477379
zapsaná u Městského soudu v Praze, spisová značka C 264323

Obchodní podmínky k nahlédnutí zde.